Már Donald Trump megválasztása előtt elkezdték tömegesen elhagyni az X-et (egykor Twitter) a felhasználók. Drasztikusan megnőtt a kilépők száma, amikor a tulajdonos Elon Musk milliárdos üzletember beállt Trump mögé. Azután pedig, hogy a leendő kormányában is szerepet kapott, újabb százezrével távoztak a felhasználók. Köztük színészek, de például a brit The Guardian napilap is megszüntette X-fiókját, amiről közleményt is kiadott. Ebben azt kifogásolták, hogy Musk szélsőjobboldali és rasszista nézeteknek ad teret a platformon.
A közösségi oldalt már régóta éri az a kritika, hogy hamis információkat terjeszt, és nagy teret ad az algoritmusa veszélyes propagandáknak.
És már nem csak a felhasználók, de a Google is bünteti az X-et. A riválisát, a Blueskyt a keresőóriás már tízszer fontosabbnak tartja, előrébb sorolja a keresésekben. Ez a nálunk kevésbé ismert felület az X elődjének, a Twitternek az alapítójáé, Jack Dorsey-é.
Az X-ről távozók közül is sokan itt nyitnak új fiókot. Azon a napon, amikor bejelentették Musk kormányzati pozícióját, a Bluesky-nak egymillió új felhasználója lett.
A szakértők szerint az X minősége és szolgáltatásai amúgy azért is rosszabbak, mert amikor Musk megvette a Twittert, nemcsak átnevezte azt, de ki is rúgta az ott dolgozók 80 százalékát. Így sokkal kevesebb ember dolgozik az élményen, fejlesztésen, és a tartalmak szűrésén. (Sky News)