Mindennap annak örülünk, hogy a Kispolgár olvasói a legaranyosabb és a legokosabb közönség. Ez főleg a kérdéseitekből derül ki. Van, aki azt kérdezi, vehet-e részvényeket gyerekként. Vagy amit most válaszolunk meg: miért kakálnak a madarak direkt az autókra?
A probléma valós, és minden autós találkozik vele. Leginkább akkor, amikor fontos tárgyalásra, randevúra vagy követségi fogadásra sietne, és hopp: ott éktelenkedik a motorházon egy tehéntrágya méretű madárfos. Miért pont oda kellett?
A kérdést sokan feltették, és sokféle válasz van rá.
Az egyik, hogy a madarak mindenhova kakálnak. Csak a fűben nem szoktuk keresni, a szélvédőn pedig észrevesszük.
Ennek oka, hogy a madaraknak nincs záróizmuk. Az emberek – és az emlősállatok – egy ideig vissza tudják tartani az ürítésüket, és így megvárják, amíg kényelmesen kakálhatnak. A madárból csak úgy jön, amikor épp kiérkezik. A háziszárnyasok átlagosan 15 percenként kakálnak egyet, és meg sem állnak ehhez. A repülő társaik sem zavartatják magukat, hanem bombáznak, amikor nekik jól esik.
Az sem mindegy, hol parkolunk. Az autók általában az utca szélén, a járda mellett állnak. És mi van még ott? Fák, villanyoszlopok, ablakpárkányok, ereszek. Csupa madár-klubhelyiség! Természetes, hogy ahol sok galamb, varjú vagy rigó összejön dumcsizni vagy épp fészkelni, ott a madárkaka is gyakoribb.
Egyes mérések szerint a frissen mosott autókat különösen szívesen kakálják le a madarak. Ez nyilván nem öröm a tulajdonosnak. A feltételezés az, hogy a fényes felületen a madár látja a saját tükörképét, amit fenyegetésnek, veszélynek fog fel. És emiatt elpöttyinti magát.
Angliában készült felmérés arról is, hogy befolyásolja-e a bombázást az autó színe. Az eredmény: leginkább a piros autók számíthatnak a felszentelésre. Ezután a kék, majd a fekete kocsik következnek.
Ezek nem bizonyított tények, csak találgatások. Sok kétségbeesett autós keresi a magyarázatot szőnyegbombázások után. Az viszont tény, hogy az autók elképesztő méretű felületet foglalnak el. Még egy kisebb autó is legalább nyolc négyzetméter felülről, és ezek egymás hegyén-hátán parkolnak a városokban, de a falvakban is. Bent állnak a kertekben, elfoglalják az utcákat, végtelen és veszélyes folyóként szabdalják szét az életterünket. Természetes, hogy ha már ott vannak, esik rájuk az eső, a jég, és a madárkaka. Nem a madarak vannak az autók útjában, hanem fordítva!
A fenti cikk azért született, mert ti kértétek, ti kérdeztétek. Szerencsések vagyunk, mert már sok jó kérdést kaptunk, és most téged is arra bátorítunk, hogy keress minket azzal kapcsolatban, ami érdekel! A részleteket ide kattintva találod.