Így sikerült a mobiltiltás – eredmények

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Három hónappal az iskolai mobiltiltás bevezetése után arra voltunk kíváncsiak, mi lett az intézkedés eredménye. Jó sokan válaszoltatok, pedig most nem ígértünk ajándékot! Az adatok továbbra is azt mutatják, hogy a Kispolgárt zömmel 8-14 évesek olvassák.

Már leírtuk itt: minden törvény annyit ér, amennyire betartják. Nos, a telefontiltás nem tartozik a legsikeresebb szabályok közé. Hatvan százalék írta, hogy az előírásnak megfelelően mindennap le kell adni a készülékeket. A többieknél vagy egyáltalán semmi sem történt, vagy össze-vissza változik, vagy egyszerűen csak kéréssé szelídült a szigorú szabály. Tehát sok iskolában a tanárok nem vesződnek a begyűjtéssel és visszaadással, csak megkérik a diákokat, hogy rakják el a telefonokat. Ez érthető, hiszen az iskolák semmilyen segítséget vagy tárolószekrényeket nem kaptak ehhez. És a tanárok is joggal mondják, hogy nem ruhatárosnak tanultak.

Érdekes, hogy a szabályt be nem tartó iskolák szinte mind budapestiek vagy nagyvárosiak, a kisebb településeken inkább beszedik a mobilokat.

Tehát az iskolák eleve nem sietnek megfelelni az előírásnak. Ehhez jön még, hogy a gyerekeket sem ejtették a fejükre. Majdnem minden negyedik válaszoló szerint sokan kijátsszák a szabályt: külön leadós telefont visznek, eldugják az okosórát stb. Mások csak néha tapasztaltak ilyen trükközést.

A legizgalmasabb az volt, hogy mit gondoltok az új szabály eredményéről – már ahol betartják. Természetes, hogy vannak, akiknek hiányzik a telefon, vagy legalábbis néha hiányolják. De meglepő módon több mint a gyerekek negyede szerint jobb telefon nélkül. „Van egy fiú az osztályomban , akivel minden nap kártyázunk telefonozás helyett , ami szerintem nagyon jó, és nagyon szeretem!” – írja egy olvasónk. Máshol előkerülnek gyors társasjátékok vagy több lett a beszélgetés.

És kaptunk persze egy csomó észrevételt a témához:

„Ez az egész egy baromság. Az öregek tipikus reakciója mindenre ami új és nem valami olyan amit ők használtak. »Mert ez a mai generáció függő és buta.« Az ő idejükben lehet, nem volt Skibidi toilet meg mobiltelefon, de ott volt a TV. Plusz egyébként az is igaz, hogy nem azért tették ezt a lépést, mert aztán majd ettől szokunk le, hanem mert félnek, hogy bizonyítékot szerzünk az irtózatos tanításról! Pl.: tegnap azért kaptam szaktanárit, mert nem tudok kézenállni, mert gyenge a karom. De nem azért mert nem mozgok eleget (többet eszek mint a szüleim és még mindig azzal szívatnak bent, hogy hozzák a sót és megesznek mint egy ropit), és ez nagyon igazságtalan, mert csak szimplán ilyenek a génjeim. (A szüleim is jobban hasonlítanak egy csomag ropira mint az emberekre!)”

„Mással is lehetne foglalkozni, de beadatni a telefonokat nyilván könnyebb, mint feljavítani a magyar egészségügyet.”

„Igazából ettől minden nehezebb! Az összes tanár ki van akadva hogy ezt minek kell. El tudnátok magyarázni hogy miért és minek vezették ezt be? Nagyon érdekel! Meg amikor a tanár elfelejti elhozni a dobozt a telefonokkal… És akkor mire a hetvenéves nyanya visszaér, addigra megőszülünk! Borzasztó!!”

„A mi iskolánkban ez úgy mûködik, hogy minden reggel első óra előtt be kell adnunk a telefont egy dobozba. Reggel alá kell írnunk, hogy leadtuk, délután ismét, hogy felvettük. Az elején még elvette az óra negyedét ez a folyamat, amíg leadtuk a kütyüinket. Most már megszoktuk és rutinosak vagyunk.”

„Nekünk a tanuláshoz kell, ezért nem veszik el, bár én ELTE suliba járok.”

„Én ritkán adom be, de utálom ezt a törvényt!”

Köszönjük, hogy válaszoltatok. Nagy örömmel látjuk, hogy gondolkodtok, mérlegeltek és van véleményetek!

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Szerkeszd te is a Kispolgárt!

Legyen több ufó? Több politika? Sport? Film? Neked írjuk, te döntesz!

Hó reggelt!

Ördögünk van ma!

Rejtélyes drónok tartják izgalomban Amerikát

Senki sem tudja, honnan jönnek, de jönnek.