Zenélni jó, azon kívül, hogy remek kikapcsolódás, számos más előnye is van. Ha valamilyen hangszeren játszol, az remekül oldja a feszültséget, a stresszt. Sőt: fejleszti az agyadat és rengeteg olyan hormonod is felszabadul, amitől boldogabbnak érzed magad. A tudósok azt is megállapították, hogy a zenélés javítja az agyműködést, a memóriát, és végső soron okosabbak azok, akik zenélnek. Ha pedig nem egyedül csinálod, az még jobb, itt az ideje zenekart alapítani.
Sok gyerek jár zeneiskolába, zongorázni, hegedülni, gitározni tanulni. De ha nem volt még a kezedben egy hangszer sem, ne aggódj, van egy csomó olyan, ami viszonylag olcsó és elég könnyű megtanulni játszani rajtuk. Ráadásul cipelni sem kell őket. Persze a gyakorlást nem úszod meg, de ezekhez a hangszerekhez még tanárra sem lesz szükséged. A legtöbbet önállóan, vagy YouTube-videók alapján meg tudod szólaltatni. Aztán csak rajtad áll, hogy mennyire akarsz profi lenni.
Ukulele
Ez úgy néz ki mint egy pici gitár, de csak négy húrja van. Hawaii-ról származik a hangszer, az ukulele jelentése pedig az, hogy „ugróbolha”. Nem tudni, hogy ezzel a méretére, vagy a lágy, kicsit magas hangjára utaltak. Többféle hangszín (tenor, szoprán, bariton) létezik belőle. Általában középső ujjal pengetik, a másik kézzel pedig akkordokat kell lefogni. Ukuleléhez való akkordtáblázatot rengeteg oldalon találsz a neten.
Hüvelykujj-zongora, más nevén kalimba
Ez egy afrikai hangszer, ami viszonylag pici, akkora, mint egy könyv. A teste fából készük, a tetején pedig nyelvek annak, amik készülhetnek fémből és fából is. Ezeket kell a hüvelykujjal pengetni. Vannak olyan kalimbák, amiken csak 7 hang van, de lehet ennél jóval több is, akár dupla sorban elhelyezett nyelvekkel. Egészen kellemes hangja van, ami tökéletes meditációhoz, vagy ha kicsit szeretnéd lenyugtatni magad.
Szájharmonika
A hangszer őse Kínából származik. A hangokat a belefújt és a kiszívott levegő szólaltatja meg. A ma használt szájharmonikát egy holland orvos és fizikus tervezte a 19. században. A találmány aztán főleg Amerikában lett népszerű, rengeteg jazz és blues zenében hallható. Általában fémből készül, fa vagy műanyag rekeszek vannak benne, amik lyukakat képeznek. Ezek közé kell fújni a levegőt. A szájharmonika azért is jó, mert a zsebedben is elfér, ezért bárhol gyakorolhatsz.
Cajon
A cajon (ejtsd: káhon) egy afrikai eredetű dob, ami Dél-Amerikában született. Az ide behurcolt afrikai rabszolgák a saját szórakoztatásukra találták ki, állítólag úgy, hogy a hajóládákon kezdtek el dobolni. A cajon tényleg úgy néz ki, mint egy doboz. Rá kell ülni, és kézzel kell ütögetni. Két hang szólal meg benne, attól függően, hogy a láda melyik részét ütöd.
Handpan
Igaziból ez a kakukktojás, mert a handpan egy igen drága hangszer. Viszont annyira szépen szól, hogy érdemes kipróbálni olyan helyeken, ahol nem kell megvenni, hanem a tanuláshoz kölcsönadják. Ez egy nagyon fiatal hangszer, 2001-ben találták fel Svájcban. Kézzel kell ütni, és néhány óra gyakorlás után már egészen szép harmóniákat lehet rajta játszani.
Nyelves dob
Ha nagyon megtetszett a handpan és szeretnél otthonra valami hasonlót, a nyelves dob lehet a megoldás. Ez jóval kisebb, mint a handpan, és olcsóbb is. Általában nem kézzel ütik (bár vannak olyanok is), hanem ütővel. Vannak olyan nyelves dobok, amin csak hét hangot lehet megszólaltatni, de a hangok száma lehet jóval több is. Többféle hangolásban kaphatók, viszont nem lehet áthangolni őket. Erre akkor kell figyelni, ha egy másik hangszer is megszólalna mellette. Van belőle kisebb, nagyobb méret is, a legkisebb elfér a zsebedben is.