Sokan azt gondolják, hogy a tudósok már minden állatot ismernek a Földön. Pedig ez nem igaz, ugyanis a tengerek vagy az őserdők mélye még mindig tartogat meglepetéseket. Idén is számos új fajt fedeztek fel a kutatók, íme hat közülük.
Világító tengeri csiga
A csigát a Csendes-óceán mélyén, nagyjából négyezer méteren találták amerikai kutatók. A faj érdekessége, hogy a teste teljesen átlátszó, viszont világít a sötétben.
Jeges vízben élő sárkányhal
Az újonnan megtalált hal a sárkányhalak különös fajtája, hiszen kimondottan szereti a jéghideg vizet. Főleg az Antarktisz körül él. Nem kimondottan tetszetős hal, de könnyű felismerni a hosszú fejéről és a csíkos mintájáról.
Vega pirája
Ezt a halat az Amazonasban találták. A latin nevét a Gyűrűk ura egyik szereplője után adták neki: íme a Myloplus Sauron. Érdekessége, hogy bár a vérszomjas piráják családjába tartozik, ez a hal egyáltalán nem eszik húst.
Madagaszkári fakúszóbékák
Idén hét új kúszóbéka-fajt sikerült találni Madagaszkár esőerdőiben. Ezeknek a békáknak a különlegessége az, hogy nem brekegnek, hanem füttyögnek egymásnak. Az új békákat a Star Trek sorozat hét legnépszerűbb kapitányáról nevezték el a kutatók.
Fülöp-szigeteki vámpírbéka
Ezt a meglehetősen veszélyes kinézetű békát a hatalmas fogairól lehet felismerni. Vért nem szív ugyan, de főleg húst eszik. Csigák, hernyók és rovarok egyaránt szerepelnek az étlapján.
Morcos törpegóbi
Ezt a halat tényleg nem lehetett volna kedélyes törpegóbinak elnevezni, mert pont olyan a képe, mintha citromba harapott volna. A vörös színű, éles fogú halat Szaúd-Arábia partjánál, a Vörös-tengerben találták. (thetravel.com)