Lassan vége van a tanévnek, a gyerekek kezdenek kiengedni, és egyre jobban érzik a nyári szünet közelségét. Ebben pedig az is segít, hogy május utolsó vasárnapján minden rólatok szól. A gyereknapon rengeteg program vár titeket, vattacukorral és nyuszilufival. De a gyerekeket nem olyan régóta ünneplik, ráadásul a legtöbb országban különböző időpontokban tartják meg a gyereknapot.
A nemzetközi gyereknap Törökországból ered, itt tartották meg először 1923-ban, és ezt vette át két évvel később a világ több országa. Viszont emellett az ENSZ 1954-ben javasolt egy egyetemes gyereknapot is, ami a gyerekek testvériségéről és a jólétük érdekében tett lépésekről emlékezik meg. Ez a nap lett kijelölve arra, hogy felhívja a figyelmet a gyerekjogokra és a gyerekvédelemre. Az ENSZ azt javasolta, hogy az ünnep időpontját minden ország maga döntse el, ezért van annyi különféle gyereknap a világban. Nálunk sokáig gyerekhetet tartottak, ebből lett az ötvenes évektől gyereknap május utolsó vasárnapján.
Sok országban annyit jelent a gyereknap, mint nálunk. Sok szabadtéri programot, mókát, vidámságot, amikor a gyerekek a tanulás helyett a pihenhetnek, szórakozhatnak. Viszont például az ünnepet „alapító” Törökországban a gyerekek egy napra átveszik a felnőttek szerepét. Ilyenkor iskolások töltenek be pozíciókat hivatalokban, és még a kormányban is. Mivel ott az ünnep iskolaidőre esik, ezért a suli szervez nekik egy csomó színes programot.
Japánban gyereknapon hal alakú szélzsákot állítanak a házak elé, ami a gyerekek erősségét és egészségét szimbolizálja. A gyerekek ezen a napon különleges sütiket, például mochit kapnak. A kicsiket pedig sok helyen benevezik a síró gyerek fesztiválokra.
Indiában a gyereknap az első miniszterelnök, Jawaharal Nehru születésnapjára, november 14-re esik. Ő nagyon nagyra tartotta a gyerekeket, azt mondta, hogy nincs erős nemzet a kicsik nélkül, ők az ország alapjai.
Mexikóban a gyerekeket pinātaval lepik meg, ez egy fellógatott papírmasé figura, amit addig kell ütni, amíg szét nem esik, és ki nem hullik belőle egy csomó édesség. Ugyanez a nap a „Vidd a gyereket munkába” nap is. Ez valószínűleg azért alakult így, mert gyereknapon Mexikóban sincs iskola.