A világ 2. legnagyobb városában akkora a szmog, hogy bezártak az iskolák

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

India fővárosában, Új-Delhiben a napokban áttértek az iskolák a távoktatásra, miután a légszennyezettség veszélyes szintre emelkedett. A kormány akcióba lépett és sürgős intézkedéseket vezetett be. Új-Delhit szinte minden télen ellepi a szmog, amit leginkább a gyárakban és a közlekedéstől keletkezett füst okoz. Illetve azok a gazdák, akik tarlóégetéssel fejezik be az aratást.

A sűrű szmogon nehéz átlátni, de az igazi problémát a szmogban lévő PM2.5 szennyezőanyagok okozzák. A PM2.5 szennyező anyagok olyan veszélyes finomrészecskék, amelyek a tüdőn keresztül bejutnak a szervezetbe. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint, ha valaki nagyon erősen ki van téve a részecskéknek, annak megbetegedhet a légzőrendszere, a szív- és érrendszere. A részecskék rákot is okozhatnak, azaz tényleg komoly kockázatot jelentenek a város lakói számára.

Új-Delhiben a még biztonságos légszennyezettségi szintnek az 57-szeresét mérték vasárnap. A kormány felszólította a gyerekeket és az időseket, valamint a tüdő- vagy szívproblémákkal küzdőket, hogy „maradjanak minél többet a lakásban”.

A városban élők közül azonban sokan nem engedhetik meg maguknak a légszűrőket, és nincs olyan lakásuk, amely képes lenne teljesen elzárni a bűzös, mérgező levegőt. Új-Delhi és a környező nagyvárosi terület több mint 30 millió embernek ad otthont, és télen gyakran szerepel a legszennyezettebb levegőjű városok listáján. (Kids News)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Szent jó reggelt!

Jézus, gyilkosság, szentek. Lesz ma minden!

Mit ünnepel karácsonykor az, aki nem keresztény?

Szinte egyik vallás hívei sem maradnak ki az ünneplésből decemberben.