A koronavírus miatt lett profi sport a párnacsata

A Kispolgár mobilra készült. Az app ingyenes!

Akinek van testvére, annak nem kell elmagyarázni, milyen véresen komoly tud lenni egy párnacsata. És persze nagyon vicces is, főleg, ha a szülők is beszállnak. Vannak felnőttek, akik annyira nem akarják abbahagyni a párnacsatázást, hogy sportként űzik. Ezért az elmúlt években megszülettek az első profi bajnokságok is. De a küzdelem egyáltalán nem olyan kedves dolog, mint ami otthon történik. A párnacsata ugyanis kemény küzdősport lett, amit annyira komolyan vesznek, hogy felmerült az is, hogy esetleg olimpiai szám is legyen.

Kép: Facebook/PFC – Pillow Fight Championship

Az első párnacsata-bajnokságot a koronavírus miatti szigorítások hozták létre, amikor ki kellett találni valami olyan versenyt a küzdősportolóknak, ami nem jár közvetlen testi érintéssel. Így került a képbe a párna, mint „fegyver”. Persze ne a nagyi libatollas párnáját képzeljétek el, a sporthoz speciális párnákat használnak. Ezeknek fogantyúja is van és szakadásmentes anyagból készülnek. Úgy lettek megtervezve, hogy nagyon jellegzetes hangot adnak ki, amikor találatot érnek el vele.

A párnacsatának megvannak a maga szabályai is. Pontozásra, és nem kiütésre játsszák, egy mérkőzés 90 másodpercig tart.

Az első profi bajnokságot 2022-ben rendezték Floridában, ezen már akkor 24 sportoló, 16 férfi és 8 nő indult. A párnacsata azóta egyre népszerűbb, Amerikán kívül már Japánban és Brazíliában is rendeznek belőle bajnokságot. Magyarország még egyelőre kimaradt ebből a buliból, de ami késik, nem múlik… (fightpfc.com)

A Kispolgár mindenkié.

Szeretnénk, ha minden gyerek olvashatna újságot, előfizetés nélkül. Az app ingyenes és reklámmentes. Kérjük, ha teheti, támogassa munkánkat! Köszönjük!

Kázmér és Huba

Tartalmas szórakozást!

Jó reggelt!

Góóóóóóóóól!