A legtöbb felnőtt embernek jó esetben 32 foga van: az állatvilág tagjai ennél sokkal komolyabb eredményeket produkálnak. Az óriástatu (Priodontes maximus) például akár 75-100 foggal is büszkélkedhet!
Ez a szám persze egyénenként változó, de ez a sok fog segíti a tatukat a rovarok és a hangyák szétzúzásában. Fontos, hogy ez a szám nem arra vonatkozik, hogy a tatunak élete során hány foga van összesen, hanem arra, hogy egy adott pillanatban hány fog lehet egyszerre a szájában.
A gerincesek közül a legtöbb foggal rendelkező állat a közönséges laposfarkúgekkó (Uroplatus fimbriatus). A Guinness Világrekordok szerint 169 foga van a felső állkapcsán és 148 az alsó állkapcsán, ami összesen 317 fogat jelent. Nem lennénk a helyében a reggeli fogmosás közben.
A cápák is arról híresek, hogy életük során rengeteg fogat növesztenek. A fehér cápáknak (Carcharodon carcharias) azonban egyszerre „csak” 300 foguk van általában.
Az Ophiodon elongatus nevű tőkehalfaj még a cápákat is lekörözi, az egyedeknek akár 555 fog is sorakozhat a szájukban. Ennél is megdöbbentőbb, hogy a kutatások szerint naponta akár 20 foguk is kihullhat, de ezeket visszanövesztik.
A legtöbb foggal rendelkező állat azonban meglepő módon
a csiga.
A csigák fogai nem olyanok, mint a normál fogak. A nyelvük reszelős felületű, ezeken sorakoznak az aprócska vágószervek. Egy kerti csigának körülbelül 14 000 foga van, míg más fajoknak akár több mint 20 000 is lehet.